( Swedish, 1939 - 1990 )
Porträtt av Grace Jones
patinated bronze
18.11 in. (46.00 cm.) (height) by 16.14 in. (41.00 cm.) (width)
edition of 6 + 1 HC + 2 EA; this EA II/II
signed BB/HB; numbered 0/6 and dated 1982
Porträtt av Grace Jones 1982
Fotavtryck 1973
Hand 1985
Ryggskärm 1975
Untitled
(German , b. 1884 - d. 1950)
( Colombian , b. 1932 )
( Italian , b. 1933 - d. 1963 )
( Italian , b. 1697 - d. 1768 )
(Flemish , b. 1564 - d. 1637)
( French , b. 1796 - d. 1875 )
( Spanish , b. 1881 - d. 1973 )
( American , b. 1928 - d. 1987 )